آبگرفتگی یک لنج باری در بندر شهید باهنر

آبگرفتگی یک لنج باری در بندر شهید باهنر

[ad_1]

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، یک فروند لنج باری پیش از ظهر امروز در بندر شهید باهنر بندرعباس دچار آبگرفتگی شدید شد.

 

به گفته محمدحسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، این لنج باری پیش از ظهر امروز بدلیل بروز فاصله میان تخته‌های کف لنج و پس از بارگیری میوه و تره‌بار در آن دچار آبگرفتگی شد.
وی افزود: بخش قابل توجهی از بار این لنج پس از آبگرفتگی به طور سالم از آن خارج شد اما برای جلوگیری از غرق این لنج باری، به نقطه‌ای امن در جوار اسکله باری بندر شهید حقانی منتقل شد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر همچنین اضافه کرد: بسیاری از لنج‌های چوبی در 7 ماه اخیر فاقد بار بوده و مالکان آنها با خارج ساختن این شناورها از بنادر، اقدام به بردن آنها به سواحل پیرامونی شرق یا غرب استان و خارج کردن نیمه‌ای از آنها در سواحل می‌کنند که آفتاب‌خوردگی چوب‌های کف شناورها موجب می‌شود پس از ورود دوباره به دریا و بارگیری دچار فاصله شده و آبگرفتگی در آنها رخ دهد.
محمدحسینی گفت: حادثه اخیر تلفات جانی در پی نداشته و کسی نیز مصدوم و یا گرفتار در لنج نشد و کار شناورسازی دوباره لنج انجام خواهد شد تا بتوانند آن را به مکانی برای تعمیرات منتقل کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *