آیا حلقه نامزدی اپال برای شما مناسب است؟

آیا از رنگ آتشین و جذابیت بی نظیر یک حلقه نامزدی اپال غافلگیر شده اید؟ تو تنها نیستی! اوپال از روم باستان یک گوهر آرزو بوده است. اما ، آنچه بسیاری نمی دانند این است که اوپال کاملاً نرم است ، و این امر انتخاب مناسبی برای حلقه نامزدی برای همه نیست. خوشبختانه نکاتی و ترفندهایی در مورد مراقبت از این گوهر نرم وجود دارد که به ماندگاری آن کمک خواهد کرد. همچنین گزینه های سنگهای قیمتی سخت تری نیز وجود دارند که جلوه ای مشابه به اوپال می دهند! بنابراین ، بیایید حلقه نامزدی کامل شما را برنامه ریزی کنیم!

 

اپال چیست؟
اوپال یک گوهر منحصر به فرد مبتنی بر سیلیس است که در هنگام برخورد از یک طرف به یکدیگر چشمک می زند. این اثر خیره کننده “بازی رنگ” نامیده می شود – و به دلایل خوبی – به نظر می رسد رنگین کمان در داخل سنگ در حال گشودن است! اوپ وقتی شکل می گیرد که آب غنی از مواد معدنی به داخل شکافهای سنگی فرو رود. وقتی آب تبخیر می شود ، اوپال را به شکل شکاف پشت سر می گذارد! حدود 90٪ اپال جهان در استرالیا استخراج می شود. این مقیاس در حدود 5.5-6.5 / 10 در مقیاس سختی Mohs (بسته به اینکه چه مقدار آب در سنگ شما باقی مانده است) است. به عبارت دیگر ، اوپال یکی از نرمترین سنگهای قیمتی است که در جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد. این مهم است که یک حلقه نامزدی اپال را در نظر بگیرید ، که ممکن است نیاز به ایستادگی در برابر ساییدگی و پارگی داشته باشد. اما ، ما می خواهیم چگونه بعداً این کار را انجام دهیم.

 

انگشتر عقیق

چه رنگ هایی برای حلقه نامزدی اپال بهترین هستند
در حالی که اکثر مردم اوپال را به عنوان سنگهای قیمتی سفید تصور می کنند ، در واقع اوپال در رنگ های متنوعی قرار می گیرد. اوپال به جای رنگی که در آن چشمک می زند با توجه به رنگ اصلی پس زمینه خود طبقه بندی می شود. آنها می توانند در زمینه های اصلی سفید ، سیاه ، خاکستری و نارنجی قرار بگیرند. و آنها می توانند تمام رنگهای رنگین کمان را چشمک بزنند! بنابراین ، قطعاً یک دسته کوچک موسیقی جاز رنگی وجود دارد تا با عشق شما مطابقت داشته باشد.

اوپال سفید
اوپال سفید رایج ترین اپال در بازار است و معمولاً وقتی مردم به “اوپال” فکر می کنند به ذهن می آید. درخشش های رنگین کمان از نور را بر روی زمینه سفید نشان می دهد. این گرگرفتگی ها می توانند طولانی و گسترده باشند یا کوچک و براق باشند. کیفیت پایین اوپال سفید ممکن است بازی خیلی کمی از رنگ نشان دهد و در عوض ، مانند یک سنگ سفید کم رنگ ساده ظاهر شود. زوج هایی که حلقه نامزدی اپال سفید را انتخاب می کنند ، باید به دنبال بازی رنگی روشن و چند رنگ باشند.

اپال سفید با لکه های سبز در زمینه سیاه
اپال سفید (عکس از: GIA)

MEXICAN FIRE OPAL
اپال آتش مکزیکی یک نارنجی آتشین روشن است. بعضی از سنگ ها رنگ نارنجی و زرد را به نمایش می گذارند ، برخی دیگر بازی رنگی را به هیچ وجه نشان نمی دهند. در حالی که اغلب به شکل کابوچون (سبک سنگهای قیمتی با کف صاف و بالای گرد) ظاهر می شود ، Opal Fire Meks نیز به طور مرتب صورت می گیرد. این در شرایطی است که Fire Opal اغلب شفاف تر از برادران و خواهران خود است. زوجینی که حلقه نامزدی مشکی آتش را انتخاب می کنند ، باید به دنبال وضوح عالی باشند – مطمئن شوید هیچ ترک (به نام “هوس”) وجود ندارد که زیبایی زیبایی را از آن دور کند.

سنگ روشن بیضی قرمز روشن بر روی زمینه سیاه
اپال آتش مکزیک (عکس از: GIA)

اوپال سیاه و خاکستری
رنگ بدن دودی مشخصه اپال سیاه و خاکستری است. این پس زمینه تاریک به نمایش دراماتیک بازی رنگ اپال کمک می کند ، که می تواند قرمز ، آبی ، سبز و زرد چشمک بزند. اوپال سیاه نادرترین و گران قیمت ترین شکل اوپال است ، در حالی که بازی قرمز رنگ بیشترین مورد را دنبال می کند. زوج هایی که اوپال سیاه یا خاکستری را انتخاب می کنند باید اطمینان حاصل کنند که بازی رنگ به طور کامل در سراسر سنگ گسترش می یابد. لکه های مرده باعث از بین رفتن ارزش و زیبایی می شوند.

الگوی روشن قرمز ، سبز و آبی روی عقیق سیاه
عقیق سیاه و خاکستری. (عکس از: GIA)

اوپ کریستال
کریستال اوپال همان چیزی است که به نظر می رسد – کریستال ژله ای شفاف و دارای لکه های رنگ! رنگ اصلی این گوهر ممکن است کاملاً واضح باشد ، یا نکاتی از رنگ سفید ، خاکستری یا سیاه داشته باشد. اغلب ، رنگ بازی Crystal Opal آنقدر عجیب است که رنگ اصلی آن چندان قابل توجه نیست. کریستال اوپال که اغلب به صورت کابین بریده می شود ، گاهی اوقات نیز صورت می گیرد. زوجینی که حلقه نامزدی بلور کریستال را انتخاب می کنند باید به دنبال سنگ هایی باشند که از همه زوایا دارای شفافیت بالایی باشند. آن سنگ را به اطراف خم کنید و به آن نگاه کنید! تکه های کدورت (عدم مشاهده از بین رفته) زیبایی را از بین می برد.

الگوی صورتی ، سبز و آبی روی سنگ عقیق سست
Opal Crystal. (عکس از: GIA)

بولدر اوپال
Boulder Opal گوهر است که بخشی از سنگی را که در آن پیدا شده است ، شامل می شود! در هنگام تلاش برای برداشتن اپال از تخته سنگ ، سنگهای قیمتی به این شکل بریده می شوند و باعث شکستن این سنگ می شوند. Boulder Opals نباید با Doublets اشتباه گرفته شود (در زیر مورد بحث قرار می گیرد). تخته سنگ Opals قطعات تصادفی از سنگ میزبان خواهد داشت ، نه ورق پشت تیره. زوجینی که حلقه نامزدی بولدر اوپال را انتخاب می کنند ، باید به دنبال سنگهای مناسب و متناسب با جلا شوند ، جایی که این تخته سنگ از زیبایی چشم پوشی نمی کند.

الگوی قهوه ای ، زرد و آبی در اوپال گشاد
تخته سنگ Opals. (عکس از: GIA)

پیام ها و معاملات
به منظور دوام بیشتر اوپال ، یک پیشرفت مشترک چسباندن یک پشتی قوی و تیره به یک قطعه روشن از Opal است. این نوع اپال “دوبل” است (به معنی دو قطعه). به طور مشابه ، “سه گانه” پشتیبان تیره و کوارتز واضح دارد. زوج ها باید توجه داشته باشند که دوبلت ها و سه گانه ، در حالی که bei هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.