آیا نگاه کردن به کودک زیبا در بارداری نوزاد را زیبا می کند؟

آیا نگاه کردن به کودک زیبا در بارداری نوزاد را زیبا می کند؟

[ad_1]

باورهای غلط درباره به دنیا آوردن نوزادی زیبا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، نوزادان معمولا با آن چیزی که والدین انتظار دارند متفاوت هستند چرا که فرزند شما براساس ژن هایی که از شما و همسرتان دریافت می کند شکل می گیرد.


تصورات اشتباه درباره ظاهر نوزاد

مادران باردار بر اساس تصوراتی که از قدیم الایام در اذهان آنها شکل گرفته زیبایی فرزندان خود را وابسته به عوامل محیطی میپندارند،مثلا براساس تصور غلطی که دارند زیبایی نوزاد خود را در نگاه کردن به نوزادان زیبا در دوران بارداری میدانند.

ویژگیهای ظاهری از جمله صفاتی است که براساس ژنهایی که درون DNAما وجود دارد شکل میگیرد.

نوزادان هم خصوصیات ظاهری خود را مانند رنگ پوست،قد،حالت مو،شکل بینی و رنگ چشم را از ژن هایی دریافت میکنند که از پدر و مادر خود به ارث برده اند.

کارهایی که مادران در دوران بارداری انجام میدهند یا عوامل محیطی بر رشد جنین بی تاثیر نیستند اما تصور غلطی که در بین مادران باردار رایج است این است که چنین عواملی در زیبایی و ظاهر جنین تاثیرگذار است.

آیا نوزاد ما پس از تولد تغییر چهره میدهد؟!

رحم مادر جایگاه رشد و تکامل جنین است. در 9ماه بارداری فشارهای زیادی از طرف رحم به ویژه دهانه رحم به جنین وارد میشودو خصوصیات ظاهری او را تحت تاثیر قرار میدهد. به طوری که پس از تولد معمولا سر نوزادان مخروطی شکل و بینی له شده دارند که ناشی از کمبود فضا در داخل رحم و فشارهایی که در حین خروج نوزاد از واژن در زایمان طبیعی به نوزاد وارد میشودموجب این اشکال زود گذر در ظاهر نوزاد میشود . اما همانطور که گفته شد این تغییرات در ظاهر نوزاد موقتی هستند و به مرور زمان در طی دوسال از زندگی کودک برطرف میشود.

شیوه های سنتی برای ایجاد تغییر در ظاهر نوزاد

اما شیوه های سنتی وجود دارد که تصور میشود میتواند تغییراتی را در ظاهر نوزاد ایجاد کند اما اگر در انجام آنها افراط شود و بیش از حد تکرار شود موجب آسیب رسیدن به نوزاد میشود و خطرناک است،کارهایی همانند :

  • صاف کردن پاهای نوزاد حین ماساژ
  • فشردن بینی با دست برای زیبایی آن
  • فشار دادن سر نوزاد به منظور گرد شدن

اما نکته ی قابل توجه این است که مادران باید به نوزاد خود اجازه دهند تا به مرور زمان صفات ناشی از ژنهای خود را ظاهر کنند.

تاثیرات محیط زیست بر زیبایی نوزاد

محیط زیست از جمله عواملی است که بر زیبایی نوزاد تاثیر گذار است.

تغذیه سالم ،ورزش کردن و به حداقل رساندن استرس و داشتن رژیم غذایی خوب و سالم از جمله عواملی هستند که موجب سلامت بارداری میشود.

هنگامی که مادر بارداری سالمی را پشت سر بگذارد میتواند نوزادانی سالم بدنیا اورد . برخی جنبه های فیزیکی و ظاهری علاوه بر تاثیر گذاری از ژن از محیط زیست هم تاثیر میپذیرند مانند قد و داشتن اندام مناسب .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *