باید مجسمه برانکو را بسازند

باید مجسمه برانکو را بسازند

[ad_1]

 کسی که می‌توانست همین حالا هدایت بهترین تیم‌های ایران را بر عهده بگیرد، مدت‌هاست خانه‌نشینی را تجربه می‌کند و حتی از فضای فوتبال هم دور افتاده است.

دور باشیم بهتر است

محرمی در ابتدای حرف‌هایش می‌گوید: «من انتظاری از هیچکسی ندارم. در تمام زندگیم به خیلی‌ها کمک کردم. خیلی‌ها هم هوایم را داشتند و دیگر از کسی انتظاری ندارم چون همیشه با عزتم زندگی کردم و حالا هم دوست ندارم این عزت را از دست بدهم. همین که از فوتبال دور باشیم و دوستان ما را نبینند و یا کمتر ببینند خدا را شکر می‌کنیم.»

فقط ۳‌برد تا قهرمانی

هافبک و مدافع پیشین سرخ‌ها ادامه داد: «وقتی پرسپولیس را در این شرایط می‌بینم خیلی خوشحال می‌شوم. فقط 9‌هفته تا پایان فصل مانده و پرسپولیس ۱۰‌امتیاز از همه تیم‌ها بیشتر دارد. این موضوع نشان می‌دهد تیم‌شان چقدر قدرتمند است. من فکر می‌کنم حق واقعی بچه‌ها قهرمانی بود چون در این فصل خیلی جنگیدند تا به حق خودشان برسند. از این به بعد، آنها فقط سه بازی دیگر را ببرند، کار تمام است و قهرمانی را به دست می‌آورند. انشاا… این طور باشد و دل مردم شاد شود. من برای پرسپولیس بازی کرده‌ام و می‌دانم هیچ چیز به اندازه قهرمانی، دل مردم را گرم نمی‌کند.»

یحیی پسر خوبی است

محرمی در مورد عملکرد و کیفیت سرمربی پرسپولیس گفت: «از یحیی گل‌محمدی به صورت کافی شناخت دارم و می‌دانم هم مربی خوبی است و هم پسر خوبی. او می‌تواند چند سال در پرسپولیس بماند و هدایت این تیم را بر‌عهده بگیرد چون واقعا شایستگی این اتفاق را دارد. یحیی توانایی و پتانسیل بالایی دارد و بدون‌شک یکی از بهترین مربیان نسل جدید است. من برایش آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هرگز از هدایت تیم ناامید نشود.»

از برخی اتفاقات سر در نمی‌آورم

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس سپس به ماجراهای عجیب مدیریت این باشگاه پرداخت و افزود: «متاسفانه ما هم که برای پرسپولیس این همه سال بازی کردیم در مورد برخی اتفاقات اطراف این باشگاه چیزی سر در نمی‌آوریم؛ آن وقت چه انتظاری دارید رسانه‌ها یا هواداران از این ماجراها سر در بیاورند. حتی کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که چه اتفاقاتی در این باشگاه در آینده رخ می‌دهد. مثلا نمی‌دانیم برخی قراردادها که خودشان در موردش حرف می‌زنند، از کجا می‌آید و چه می‌شود. بعضی آدم‌ها چطور در باشگاه پست می‌گیرند و در نهایت خروجی عملکردشان چیست. »

هوای خارجی‌ها را دارند

او اضافه کرد: «یکی از همین قراردادها متعلق به آنتونی استوکس است. چه کسی قرارداد این بازیکن را بست و در نهایت چه شد؟ پولی که حق پیشکسوتان باشگاه یا بازیکنان الان تیم یا اصلا استعدادهای جوان است را دو دستی به آقای استوکس دادند تا برود و با آن پول در امارات و اروپا گشت‌و‌گذار کند. الان یک نفر بپرسد چرا باشگاه‌ روی این بازیکن سرمایه‌گذاری کرد؟ بعد تکلیفش چه می‌شود؟ حتی می‌ترسم استوکس در فیفا باشگاه پرسپولیس را محکوم کند و علیه این باشگاه حکم بگیرد که در آن صورت همه پیش‌بینی‌ها خراب خواهد شد. یک نفر نیست که در مورد این قرارداد توضیحی بدهد.»

باید پشت پرسپولیس باشیم

مجتبی محرمی حرف‌هایش را با این جملات تمام کرد: «شاید به زعم برخی، ما پیشکسوتان هیچ تأثیری در مسائل مختلف نداشته باشیم اما همیشه خودمان را پشت پرسپولیس می‌دانیم و این باشگاه را خانه خود تلقی می‌کنیم. هرچند مدیران پرسپولیس هوای قدیمی‌ها را ندارند، اما مهم نیست؛ چون همیشه همین‌طور بوده است. فقط امیدواریم این باشگاه دوباره قهرمان شود تا همه از فوتبال لذت ببرند.»

برانکو یک استثنا بود

مجتبی محرمی در خصوص پرونده شکایت برانکو می‌گوید: «در مورد ماجرای برانکو ایوانکوویچ نمی‌دانم باشگاه چطور می‌خواهد وارد عمل شود و چه واکنشی نشان بدهد اما تا جایی که می‌دانم این مربی برای پرسپولیس زحمات زیادی کشید. باشگاه نه‌تنها باید پولی که طلب واقعی مربی است را پرداخت کند بلکه باید مجسمه‌اش را هم بسازد. هواداری نیست که از دیدن مجسمه برانکو ناراحت شود و همه از این خوشحال خواهند شد. می‌دانید اگر این کار انجام می‌شد، چه تاثیر مهمی برای باشگاه پرسپولیس داشت. برانکو نتایج بسیار خوبی در پرسپولیس گرفته از این رو حقش است که مورد تقدیر و تمجید قرار بگیرد نه این‌که از او شکایت کنند.»

کاوه علی اسماعیلی – ورزش / روزنامه جام جم

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.