ربات‌های مسلح، جنگاوران میدان‌های نبرد در سالهای آینده خواهند بود+عکس

ربات‌های مسلح، جنگاوران میدان‌های نبرد در 5 سال آینده خواهند بود+عکس

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، شاید با مشاهده ‌ی تیتر خبر، شما انتظار دیدن ربات ‌هایی همچون آن‌هایی را داشته باشید که در فیلم نابودگر ۱ مشاهده کرده‌ اید. اما خوشبختانه هنوز چنین ربات ‌های رعب ‌آوری طراحی و تولید نشده ‌اند. می‌ توان ربات تولید شده را همچون Wall-E در نظر گرفت که اسلحه ‌ای را در دست دارند. 
چهار شرکت در حوزه ی تولید اینگونه ربات‌ها فعال هستند که شامل HDT Robotics، iRobot، Northrop Grumman و QinetiQ می‌شوند. این ربات‌های نوپا به اسلحه‌های تمام اتوماتیک M240 مسلح شده ‌اند و توانایی آن‌ها طی یک مانور که به Robotic Rodeo موسوم است در Fort Benning مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 

بر اساس گفته‌ های Willie Smith، فرمانده خودروهای زمینی بی‌نام در Fort Benning، این ماشین ‌ها فقط یک ابزار برای استفاده در میادین جنگ نیستند، بلکه به ‌عنوان یکی از اعضای تیم به شمار می روند.
این ربات‌ ها توانایی شلیک به اهدافی را در فاصله‌ی 150 متری دارند، این توانایی، ربات‌های فوق ‌الذکر را در پنج سال آینده وارد یگان‌ های عملیاتی خواهد کرد. این ربات ‌ها علاوه بر کار به‌عنوان ماشین ‌های مجهز به اسلحه ‌‌های اتوماتیک که قابلیت انهدام بالایی دارند، می‌ توانند براساس توانایی ‌های بالایی که دارند، وظیفه‌ی پشتیبانی از نیروی انسانی حاضر در کارزار جنگ را بر عهده بگیرند.
اسلحه‌ های اتوماتیک، موشک ‌های ضدتانک و قابلیت پرتاب نارنجک‌ های دستی از جمله توانایی ‌های این ربات‌ های جنگجو به شمار می ‌روند. علاوه بر موارد ذکر شده، ربات‌ ها قادرند تا بسته ‌هایی به وزن 500 کیلوگرم را حمل کنند. مضاف ‌بر قابلیت‌های اشاره شده، این ربات‌ها به‌نوعی نیروگاه تولید انرژی الکتریکی نیز هستند، چراکه قادرند انواع باتری‌ها را شارژ کرده و به‌واسطه ی وجود ژنراتور برق، به ‌عنوان تامین کننده‌ی انرژی نیز به ایفای نقش بپردازند. همچنین می‌توان از این ربات‌ ها در محل‌هایی که خطراتی را برای نیروی انسانی در بردارد، استفاده کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.