مُهر UNKNOWN بر پرونده «طوفان مسموم»

مُهر UNKNOWN بر پرونده «طوفان مسموم»

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، 30 آبان سه سال قبل سرلشکر شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در پیامی مکتوب به آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با اعلام اتمام عملیات آزادسازی بوکمال از مرگ گروه تروریستی داعش که آن را «طوفان مسموم» نام نهاد خبر داد و با این خبر پیش بینی ای که سه ماه قبل در مراسم بزرگداشت شهادت حججی دیگر شهید مدافع حرم در مرداد 1396 داشت را عینی کرد.

شهید سلیمانی که در چهلمین روز شهادت مرتضی حسین پورشلمانی معروف به حسین قمی فرمانده عملیات حیدریون در سوریه و فرمانده شهید محسن حججی با لحنی آرام اما قاطع صحبت می کرد، خطاب به مردم ایران و جهان اسلام وعده داد: «کمتر از سه ماه دیگر اعلام پایان داعش و حکومت داعشی در این کره خاکی خواهد بود و به زودی شاهد این جشن اسلامی و ملی در منطقه خواهیم بود.»

حاج قاسم همچنین در دلنوشته ای که در غم از دست دادن شهید محسن حججی در اینستاگرام منصوب به ایشان منتشر شد، نوشت: «خانواده شهید حججی و عموم مردم و امت حزب الله وعده می دهم فرزندان دلیرشان انتقام این اقدام ددمنشانه را با ریشه‌کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم می گیرند.»

قاسم سلیمانی چنان از این جنایت به خشم آمده بود که در همین دلنوشته به حلقوم بریده شهید حججی قسم خورد که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پا ننشیند.

سرلشگر شهید سلیمانی در نامه مذکور به ماهیت آمریکایی ـ صهیونیستی این گروه ضداسلامی اشاره کرد و زایش این گروه درنده و وحشی را نتیجه طراحی ها و سیاستهای ضدانسانی و ضداسلامی رهبران سیاسی و سرویس های جاسوسی آمریکایی و صهیونیستی و سازمانهای مقاطعه کارِ در استخدام دولت آمریکا اعلام کرد.

شهید پاسدار قاسم سلیمانی که چهارم بهمن 1389 درجه سرلشکری را از دستان فرماندهی کل قوا دریافت کرده بود در 20 اسفند 1397 به رشادتهایی که در سوریه و عراق نشان داده بود موفق به دریافت عالی‌ترین نشان نظامی جمهوری اسلامی یعنی نشان ذوالفقار شد، البته سرلشگر سلیمانی در زمان دفاع مقدس و فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله نیز مفتخر به دریافت دو نشان «فتح» به رنگهای طلایی و نقره‌ای از رهبر معظم انقلاب شده بود.

مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه سرلشگر شهید قاسم سلیمانی با تبریک شکست داعش در سوریه و عراق، به حاج قاسم گفت که «شما با متلاشی ساختن توده سرطانی و مهلک داعش نه فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه ملت‌ها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید.»

تولد و مرگ تفکری وحشی

حنفی، مالکی، شافعی و حنبلی چهار شاخه اصلی مذهب اهل سنت هستند که به مرور زمان و با ظهور اندیشه های دیگر هر یک از آنها چندین زیرشاخه پیدا کردند.

براین اساس فرقه وهابیت از زیرمجموعه های شاخه حنبلی بوده و مبانی اعتقادی و فکری خود را منسوب به احمد بن حنبل می داند.

ابن تیمیه مغز متفکر فرقه ضاله وهابیت و تفکر سلفی است که توسط محمد بن عبد الوهاب نجدی در قرن 12 هجری به عنوان یک فرقه مشهور شد و حکومتی را با پشتوانه سیاست و قدرت نظامی محمد بن سعود، پدر خاندان آل سعود در عربستان شکل گرفت. خانواده محمد بن عبدالوهاب عقاید او را منحط و انحرافی می دانستند. مثلا پدر محمد بن عبدالوهاب در مورد فرزندش عقیده داشت که او گمراه است و مردم را از ارتباط با وی برحذر می‏ داشت. (الدرر السنیّة فی الردّ علی الوهّابیّه، ص 42)

علاوه بر خانواده علمای برجسته اهل سنت نیز مبانی فکری و فقهی ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب را رد کردند. از جمله می توان به نظرات تقی الدین سبکی در کتاب هایی به نام «شفاء السقام فی زیاره خیر الانام» و «الدره المضیئه فی الرد علی ابن تیمیه» اشاره کرد. افزون بر آن ابن حجر عسقلانی مؤلف کتاب فتح الباری در شرح صحیح بخاری، ابن هیثمی، ملا قاری حنفی، ابن شاکر کتبی، محمود کوثری مصری، یوسف بن اسماعیل بن یوسف و حصنی دمشقی نیز از علمای بزرگ اهل سنت عقاید ابن تیمیه را مردود اعلام و نسبت به آن اعلام برائت کردند و آن را با اساس اسلام ناسازگار دانستند.

جی سی ورلمان، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در مقاله ای با عنوان «داعش؛ زاییده اتحاد نامیمون غرب و سکولارهای بعثی» به میدل ایست آی، وبسایت خبری رویدادهای خاورمیانه نوشت: «نشریه آلمانی اشپیگل اسنادی را منتشر کرده بار دیگر تئوری اسلامی بودن داعش داعش را رد کرده است. این اسناد از خانه ای در سوریه به دست آمد که توسط یکی از مقامات اطلاعاتی سابق عراقی اشغال شد. این اسناد حاکی از طرحی است که برای تاسیس و فعالیت داعش ارائه شده و نشان می دهد که تشکیل داعش تا چه حد از تشکیل یک گروه مذهبی فاصله دارد. بر اساس این اسناد – و همانگونه که برخی فرضیات نیز مطرح شده بود- گروهی از بعثی ها و سکولارهای طرفدار صدام، استراتژی تاسیس گروهی تحت عنوان «دولت اسلامی» را بنیان گذاری کرد تا با استفاده از آن، قدرت سیاسی را به این حزب معدوم بازگردانند.

نوآم چامسکی، متفکر و زبان‌شناس مطرح امریکایی نیز در این باره گفت:«پیدایش داعش و گسترش عمومی رادیکالیزم نتیجه دست‌اندازی واشنگتن در جامعه شکننده عراق است؛ جامعه‌ای که به سختی و بعد از یک دهه تحریم‌های شدید امریکا و انگلیس در کنار هم مانده بود.

وی ظهور داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مشابه را نتیجه تهاجم سال 2003 کشورش به عراق دانست.

این منتقد سرشناس نظام سرمایه‌داری با اشاره به ناآرامی‌ها و تنش‌های ناشی از اقدامات تروریستی در منطقه و دست داشتن آمریکا و انگلیس در آن گفت:«…یکی از نتایج شوم تهاجم آمریکا و انگلیس شعله‌ور کردن درگیری‌های طایفه‌ای و فرقه‎گرایانه بوده که اکنون عراق را چند پاره کرده و این درگیری‌ها به دیگر نقاط منطقه سرایت کرده است.»

چامسکی با اشاره به نقش ریاض در تامین مالی و ایجاد گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: «عربستان سعودی، متحد آمریکا یکی از افراطی‌ترین کشورهای اسلامی در جهان است. کشوری که با استفاده از منابع غنی نفتی خود و با تاسیس مدارس مذهبی و مساجد خود به دنبال ترویج دکترین و آموزه‌های وهابی سلفی خود است.»

با این حال این فرقه ضاله و جنایتکار با نام خودخوانده دولت اسلامی در سال 2014 پس از همه گیری بیداری اسلامی در جهان عرب متولد شد. این گروهک تروریستی در عراق با مشارکت عناصر باقی مانده حزب بعث و سلفی ها و تکفیری هایی که از سراسر جهان در این کشور گرد آمده بودند، تشکیل شد و به سرعت دامنه فعالیتهای خود را از عراق به سوریه گسترش داد و بخش وسیعی از این دو کشور را اشغال کرد.

رهبر این گروهک جانی ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جدا شده از گروهک القاعده است که با دولت‌های عراق و سوریه وارد جنگ شد و بخش‌هایی از لیبی و نیجریه را تحت کنترل خود درآورد.

30 آبان 1396 سرلشکر شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در پیامی مکتوب به رهبر معظم انقلاب با اعلام اتمام عملیات آزادسازی بوکمال، از مرگ گروه تروریستی داعش خبر داد.

جزییات نامه حاج قاسم به رهبری

مشروح نامه سرلشگر شهید سلیمانی به مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم، انّافَتَحنا لَکَ فتحاً مُبینا.

شش سال قبل فتنه‌ای خطرناک شبیه فتنه‌های زمان امیرالمؤمنین(ع) که فرصت و حلاوت درک حقیقی اسلام ناب محمدی(ص) را از مسلمانان سلب نمود این بار پیچیده و آغشته به سمّ صهیونیسم و استکبار همچون طوفانی ویرانگر، عالم اسلامی را درنوردید.

این فتنه‌ی خطرناک و مسموم با هدف آتش‌افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید. حرکت خبیثانه‌ای که تحت نام “حکومت اسلامی عراق و شام” در همان ماه‌های اولیه موفق شد با اغفال ده‌ها هزار جوان مسلمان، دو کشور بسیار اثرگذار و سرنوشت‌ساز عالم اسلامی “عراق” و “سوریه” را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صدها هزار کیلومتر مربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت‌های مهم این کشورها از جمله، راه‌ها، پل‌ها، پالایشگاه‌ها، چاه‌ها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه‌های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران‌بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را با بمب‌گذاری از بین برده و یا سوزاندند.

اگرچه آمار خسارت‌های وارده قابل احصاء نیست اما بررسی‌های اولیه حاکی از 500 میلیارد دلار می‌باشد.

در این حادثه، جنایات بسیار دردناکی که غیر قابل نمایش است رخ داد؛ از جمله: سربریدن کودکان یا پوست کندن زنده زنده‌ی مردان در مقابل خانواده‌های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن‌های بی‌گناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده زنده‌ی افراد و ذبح دسته‌جمعی صدها جوان.

مردم مسلمان این کشورها متحیر از این طوفان مسموم، بخشی گرفتار خنجرهای برنده‌ی جنایتکاران تکفیری گردیدند و میلیون‌ها نفر دیگر خانه و کاشانه‌ی خود را رها کرده و آواره‌ی شهرها و کشورهای دیگر شدند.

در این فتنه‌ی سیاه، هزاران مسجد و مراکز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به همراه امام جماعت و نمازگزاران آن با هم منفجر نمودند. بیش از 6000 جوان فریب خورده‌ به نام دفاع از اسلام به‌صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستان‌ها و مراکز عمومی مسلمان‌ها منفجر کردند؛ که در نتیجه‌ی این اعمال جنایتکارانه ده‌ها هزار مرد، زن و کودک بی‌گناه به شهادت رسیدند.

تمامی این جنایت‌ها بنا به اعتراف عالی‌ترین مقام رسمی آمریکا که هم‌اکنون ریاست جمهوری این کشور را بر عهده دارد – دونالد ترامپ – توسط رهبران و سازمان‌های مرتبط با آمریکا طراحی و اجرا گردیده است کما اینکه همچنان این روش توسط رهبران کنونی آمریکا در حال طراحی و اجرا است.

آنچه پس از لطف خداوند سبحان و عنایت خاص رسول معظم اسلام (ص) و اهل‌بیت گرانقدرش باعث شکست این توطئه‌ی سیاه و خطرناک گردید، رهبری خردمندانه و هدایت‌های حکیمانه‌ی حضرت مستطاب عالی و مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله‌ العظمی سیستانی بود که موجب بسیج کلیه‌ی امکانات برای مقابله با این طوفان مسموم گردید.

یقیناً پایداری دولت‌های عراق و سوریه و پایمردی ارتش‌ها و جوانان این دو کشور خصوصاً حشدالشعبی‌ مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر کشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب‌الله به رهبری سید پر افتخار آن، جناب سید حسن نصرالله (حفظه‌الله‌تعالی) نقش تعیین‌کننده‌ای در به شکست کشاندن این حادثه‌ی خطرناک داشتند.

قطعا نقش ارزشمند ملت و دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی خصوصا ریاست محترم جمهوری اسلامی، مجلس، وزارت دفاع و سازمان‌های نظامی و انتظامی و امنیتی کشورمان در حمایت از دولت‌ها و ملت‌های کشورهای فوق‌الذکر قابل تقدیر است.

حقیر به‌عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرت‌عالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال آخرین قلعه‌ی داعش با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی – صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره‌ی این شجره‌ی خبیثه‌ی ملعونه را اعلام می‌کنم و به نمایندگی از کلیه‌ی فرماندهان و مجاهدان گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه‌ای، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی که برای دفاع از جان و نوامیس مسلمانان و مقدسات آنان جان خود را فدا کردند، این پیروزی بسیار بزرگ و سرنوشت‌ساز را به حضرت‌عالی و ملت بزرگوار ایران اسلامی و ملت‌های مظلوم عراق و سوریه و دیگر مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و پیشانی شکر را در مقابل پیشگاه خداوند قادر متعال به شکرانه‌ی این پیروزی بزرگ بر زمین می‌سایم.

و مَا النَّصرالّا مِن عِندِالله العَزِیزِ الحَکِیم، فرزند و سربازتان قاسم سلیمانی

پاسخ رهبری به نامه حاج قاسم

متن کامل پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به نامه‌ سردار سلیمانی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سردار پر افتخار اسلام و مجاهد فی سبیل‌الله آقای سرلشکر حاج قاسم سلیمانی (دام توفیقه)

خدای بزرگ را با همه‌ وجود سپاسگزارم که به مجاهدات فداکارانه‌ شما و خیل عظیم همکارانتان در سطوح مختلف، برکت عطا فرمود و شجره‌ی خبیثه‌ای را که به دست طواغیت جهان غرس شده بود، به دست شما بندگان صالح، در کشور سوریه و عراق ریشه‌کن کرد. این تنها ضربه به گروه ستمگر و روسیاه داعش نبود؛ ضربه‌ی سخت‌تر به سیاست خباثت‌آلودی بود که ایجاد جنگ داخلی در منطقه و نابودی مقاومت ضد صهیونیستی و تضعیف دولتهای مستقل را به وسیله‌ی روسای شقی این گروه گمراه هدف گرفته بود؛ ضربه بود به دولتهای قبلی و کنونی آمریکا و رژیمهای وابسته به آن در این منطقه که این گروه را به وجود آوردند و همه‌گونه پشتیبانی کردند تا سلطه‌ی نحس خود را در منطقه‌ی غرب آسیا بگسترانند و رژیم غاصب صهیونیست را بر آن مسلط سازند.

شما با متلاشی ساختن این توده سرطانی و مهلک، نه فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه‌ ملتها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید. این نصرتی الهی و مصداق «وَ ما رَمَیتَ اِذ رَمَیتَ وَ لٰکِنَّ اللهَ رَمیٰ» بود که به‌خاطر مجاهدت شبانه‌روزی شما و همرزمان تان به شما پاداش داده شد.

اینجانب صمیمانه به شما تبریک میگویم و با این حال تأکید میکنم که از کید دشمن غفلت نشود. آنهایی که با سرمایه‌گذاری سنگین، این توطئه‌ی شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست، سعی خواهند کرد آن را در بخشی دیگر از این منطقه و یا به شکلی دیگر دوباره به جریان افکنند. حفظ انگیزه، حفظ هوشیاری، حفظ وحدت، زدودن هر پسماند خطرناک، کار فرهنگی بصیرت‌افزا و خلاصه، آمادگی‌های همه‌جانبه نباید فراموش شود. شما را و همه‌ی برادران مجاهد از کشورهای عراق و سوریه و دیگران را به خدای بزرگ می‌سپارم و به همه‌ی شما سلام و دعا میکنم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *