واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان‌ها تزریق شد

واکسن کرونای مبتنی بر سلول حشره به انسان‌ها تزریق شد

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نخستین واکسن پروتئین نوترکیب کووید ۱۹ چین که از سلول‌های حشره ساخته شده، اخیرا به افراد داوطلب تزریق شده است.

براساس اطلاعات موجود، داوطلبان پس از تزریق واکسن هیچ عوارض شدیدی را گزارش نکردند.

این واکسن توسط آزمایشگاه Key State of Biology of Therapy of Biological Hospital of Hospital of West China وابسته به دانشگاه سیچوان ساخته شده است.

این واکسن از سلول حشرات برای تکثیر محیط کشت استفاده و ژن کووید ۱۹ را وارد سلول های حشره می‌کند؛ در واقع می‌توان از سلول‌های حشرات برای تولید پروتئین های با کیفیت واکسن نوترکیب استفاده کرد.

طبق بیانیه ارسال شده به گلوبال تایمز، این واکسن صبح روز شنبه به چند داوطلب تزریق شد؛ آکادمیکس وی یوکوان، مدیر آزمایشگاه گفت: این واکسن پس از آزمایش روی میمونها و سایر حیوانات، در ۲۱ آگوست برای آزمایشات بالینی مورد تأیید سازمان ملی پزشکی قرار گرفت و درنهایت مشخص شد که این یک اثر محافظتی خوب در برابر عفونت COVID-۱۹، بدون عوارض جانبی شدید است.

طبق گفته مدیر آزمایشگاه، تولید انبوه واکسن مذکور آسان است؛ تاکنون چهار نوع واکسن کرونا ویروس در چین مرحله سوم آزمایشات بالینی را آغاز کرده‌اند و برخی از آنها در اوایل ماه سپتامبر به افراد داوطلب تزریق می‌شوند.

آزمایشات بالینی فاز III تعیین می‌کند که آیا واکسن توسعه داده شده تأیید می‌شود یا خیر؛ این مرحله ایمنی و اثر بخشی واکسن را که به ده‌ها هزار نمونه نمونه احتیاج دارد، تأیید می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.