چه تفاوت بین یک اردک و تزئین ریخته?

[ad_1]

یک ساختمان طراحی شده می تواند با هر دو تابع و یا سبک به عنوان هدف اصلی خود را; این منجر به سه معماران نوشتن یک کتاب یادگیری از لاس وگاس است که مطالعه طراحی قمار در لاس وگاس. رابرت شده بود فنتر پیشرو معمار اصطلاح برای توصیف یک ساختمان به صورت یک “اردک” یا “تزئین ریختن’ بسته به هدف آن است. مطالعه ساختمان و معماری در لاس وگاس اصلی نوار را دیدم که چگونه ساختمان ها اولویت های اصلی نمی شد برای عملکرد کارآمد اما سبک خود را به ترس. تابع برای یک “اردک” ساختمان درجه یک-محصول یک ظاهر طراحی شده در حالی که برای یک ‘تزئین ریختن’ آن است که هدف از ایجاد آن است.

اصطلاح “اردک” به شدت تحت تاثیر ‘لانگ آیلند جوجه اردک’ یک ساختمان ساخته شده بود که توسط یک اردک کشاورز و استفاده به عنوان یک فروشگاه برای فروش اردک خود را تولید کند. اردک بزرگ ساخته شده در سال 1930 و فداکاری های داخلی و فضای بیرونی نمای یک Pekin duck. این ساختمان که رابرت شده بود فنتر استفاده می شود به عنوان جایگزین برای ‘تزئین ریختن’ هنگامی که او تحصیل در رشته معماری از وقت خود را. اخبار معماری بسیار رایج در طول 60 و 70 در آمریکا با برخی از ساختمان ها مصرف در فرم از محصولاتی که فروخته شد. طولانی جزیره جوجه اردک آغاز شد از جمله معماری و الهام گرفته از معماری نمادین مانند دونات غول پیکر در بالای حلقه ای می ایستد و نارنجی به شکل آب اصطبل و حتی یک سگ داغ کسی که شام میخورد.

رابرت شده بود فنتر و دو دیگر معماران دنیس اسکات براون و استیون Izenour نوشت که این کتاب که اولین بار به ارمغان آورد و مفهوم به نور دیدن یک ساختمان به عنوان یک محل برای تحقق آن هدف است. در آن زمان این کتاب نوشته شده بود لاس وگاس بود شروع به حرکت به دور از همبرگر یا مرغ به سبک رستوران و به طور کامل تکامل یافته ساختمان و یا استراحتگاه تقلید شهرستانها و نشانه. آنها ایجاد به اصطلاح “تزئین ریختن’ به توصیف یک ساختمان که در درجه اول طراحی شده است و ساخته شده برای به حداکثر رساندن بهره وری و قابلیت های.

کتاب نگفت که آیا یک اردک یا تزئین ریختن بهتر بود اما آنها متفاوت است. ساخته شده با کاملا جدا از نقاط تمرکز یک اردک خواهد تمرکز صرفا بر روی چگونگی ساختمان ارائه شده به شما. اگر یک ساختمان تا به حال grand خلاق و یا عجیب و بیرونی ساخته شده است که شما را در درک جزئیات و ساخت و سپس آن را تا به هدف خود را. یک تزئین, ریخته, اما, امر درمان به فضای داخلی و نحوه موثر ساختمان به عنوان اولویت خود را با خارجی و تاب پس از داخل طراحی شده است به حداکثر رساندن بهره وری.

در این دوران مدرن آن است که بیشتر احتمال دارد که یک تزئین ریختن ساخته شده است به عنوان الزامات زیست محیطی; قیمت و فضا همه در پی مزایای استفاده از ساختمان. گرفتن ترکیب بین قابلیت های عملی و طراحی بیرونی درست است که این کار از روز مدرن معماران که می توانید دنبال شده بود فنتر نظریه. یک ساختمان که در آن سبک و تابع به هم پیوسته است مانند لانگ آیلند جوجه اردک ها به ندرت دیده می شود در سالهای اخیر به عنوان وجود دارد بدون نیاز واقعی برای آنها. با توجه به فن آوری و تکنیک های مدرن ممکن است برای شروع یک ساختمان با هدف ایجاد یک تزئین شده ریخته و در پایان با یک اردک به عنوان معماری معاصر در حال حاضر دارای امکانات بی حد و حصر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *